O NAS    KONTAKT
PL  |  EN

Skąd wzięła się nazwa naszyjnika celebrytka?

Kwiecień 28, 2021

Celebrytka to delikatny łańcuszek, wyróżniający się minimalną elegancją, skromnością i subtelnością. Chociaż sam w sobie nie rzuca się w oczy, to jednak przy odpowiedniej stylizacji stanowi doskonały dodatek biżuteryjny, który dodaje uroku i podkreśla naturalne piękno kobiety, która go nosi.

Dużą zaletą celebrytek jest ich uniwersalność. Mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, posiadać różne zdobienia i pasują do wielu stylizacji — zarówno tych wieczorowych, jak i casualowych.

Przejdźmy jednak do sedna sprawy: dlaczego te modne naszyjniki określane są mianem celebrytek?

Celebrytka — skąd taka nazwa?

Skromne, ale niezwykle eleganckie naszyjniki bardzo szybko stały się popularne wśród znanych osób — aktorek, piosenkarek, modelek. W magazynach czy na portalach o modzie najczęściej opisywano je jako „naszyjnik gwiazd” czy „naszyjnik noszony przez gwiazdy”. Z czasem opisowe sformułowanie zamieniono na krótsze, czyli celebrytka, gdyż biżuteria ta chętnie wybierana jest przez celebrytów.

Oczywiście początkowo ten rodzaj naszyjnika rozsławiony został głównie w Stanach Zjednoczonych. Obecnie celebrytka stanowi podstawę oferty każdego renomowanego jubilera. Delikatny łańcuszek bardzo często stanowi podstawę dla zawieszek, które niejednokrotnie przyjmują znaczenie symboliczne dla osób, które je noszą. Najczęściej są to np. serduszka, piórka, koniczynki, symbol nieskończoności itp. Zapewne właśnie w zawieszkach tkwi tajemnica sukcesu tego naszyjnika. Każda kobieta może wybrać takie elementy, które najlepiej odzwierciedlają jej poglądy, zamiłowania lub bezpośrednio nawiązują do ważnych wydarzeń z jej życia. Celebrytki są więc zaliczanego do grupy spersonalizowanych ozdób, które doskonale podkreślają osobowość.

Celebrytka — jak ją nosić?

Naszyjnik celebrytka jest uniwersalny, dlatego też pięknie wygląda na każdej kobiecie i idealnie komponuje się z każdym rodzajem ubioru. Jest delikatny i subtelny w formie, dlatego też sprawdzi się zarówno do wieczorowej kreacji, jak i do eleganckiego stroju zakładanego do pracy. Będzie ozdobą również na co dzień — nawet do sportowego ubioru. Coraz częściej można spotkać także Panny Młode, które komponując swoje ślubne dodatki, wybierają właśnie celebrytki z uwagi na ich prostotę, subtelność i elegancję.

Wróć

projekt i realizacja: BigCom