O NAS    KONTAKT
PL  |  EN

Jaką założyć biżuterię na wieczór?

Listopad 3, 2021

Kobieta kocha świecidełka, biżuteria sprawia, że czuje się ona piękna i wyjątkowa. Jednak nie wszystko złoto co się świeci i dobrze jest znać ogólne zasady doboru biżuterii do okoliczności, w których będzie używana. Zobaczmy więc jaką biżuterię zaleca się nosić na wieczór?

Czym kierować się w doborze biżuterii?

Różnorodność form, wielkości i zdobień na biżuterii sprawia, że oczywiste jest, że nie każdy rodzaj ozdób będzie pasował na co dzień do pracy i na wielkie wieczorne wyjścia. Trendy biżuteryjne zmieniają się tak jak w każdej innej „branży”, oddziałującej na wizerunek. Istnieje jednak niezmienna zasada, która podpowiada paniom czym kierować się podczas zakupu świecidełek na podkreślenie ważnych dla siebie chwil w życiu.

W przypadku biżuterii do pracy należy wybierać wisiorki, broszki, czy naszyjniki, które będą sprzyjały skupieniu uwagi, jak również nie będą hałasowały podczas wykonywania codziennych obowiązków. Nie bez znaczenia jest też styl, jaki preferuje kobieta oraz zasad etyki biznesowej, do jakiej „zmuszają “ ją przepisy wewnątrz danego przedsiębiorstwa. W biurze z twardymi zasadami dopuszczalne będą dyskretne kolczyki i wisiorek, w mniej sztywnym zakładzie można pozwolić sobie na ozdobne pierścionki czy przywieszki.

Jaką biżuterię można założyć na wieczorny bal?

Przede wszystkim na wieczorne bale warto pomyśleć o stylowym naszyjniku. Dobiera się go pod kątem stylizacji, by był on dopełnieniem sukienki i jednocześnie podkreślał atuty kobiecego ciała. Jeśli kobiecie zależy na wysmukleniu sylwetki, powinna zdecydować się  na naszyjnik długi o tzw. linii Y. Dla pań  okrąglejszych kształtów zaleca się większe i cięższe formy naszyjników, a dla drobnych smukłych pań subtelne delikatne kompozycje.

Drugim rodzajem biżuterii, o którym nie można zapomnieć, szykując wieczorną kreację to kolczyki. Gdy kobieta ma okrągłą twarz, dobrze by zrezygnowała z kolczyków typu koła i krótkie klipsy. W takim przypadku sprawdzą się proste długie modele, te zdobione z tzw. chwostem będą idealne dla pań o twarzy w kształcie serca.

Wróć

projekt i realizacja: BigCom