O NAS    KONTAKT
PL  |  EN

Jaką biżuterię dobrać do kremowej sukni ślubnej?

Marzec 25, 2021

Kreacja Panny młodej jest jedną z najważniejszych kwestii organizacyjnych wesela. Należy pamiętać, że to nie tylko suknia ślubna wpływa na całość prezentacji, ale również duże znaczenie ma biżuteria. Wiele Pań zmaga się z dylematem, jaką biżuterię dobrać do kremowej sukni ślubnej. Biżuteria powinna podkreślać kolor sukni, a jednocześnie być widocznym dodatkiem i uzupełnieniem stroju.

Złoto czy srebro?

Pierwsze pytanie, które pojawia się podczas wyboru biżuterii do sukni ślubnej to kwestia związana z materiałem – wybrać złoto czy srebro? W przypadku sukni kremowej doskonale będzie komponować się biżuteria złota oraz srebrna w ciepłej oprawie. Oznacza to, że z powodzeniem można wybrać srebrne kolczyki i bransoletkę, jednak warto zadbać, aby ich wykończenie utrzymane było w cieplejszych kolorach. Przykładowo kamienie, którymi wysadzana jest biżuteria powinny być w odzieniach ecru lub różu. Natomiast złoto to kolor, w którym możemy bez ograniczeń na odcienie i kamienie wybrać dodatki, jakimi jest biżuteria ślubna. Sklep internetowy to jedno z miejsc, w którym znajdziemy mnóstwo biżuterii zarówno w odsłonie złota, jak i srebra.

Jednolity styl

Wybierając biżuterię do kremowej sukni ślubnej, należy być konsekwentnym. Jeśli postawi się na srebrne kolczyki, bransoletka oraz pozostała biżuteria również powinna być utrzymana w tym kolorze. Mimo że do kremowej sukni pasuje zarówno srebro, jak i złoto nie należy ich ze sobą mieszać. Ponadto biżuteria powinna stanowić spójną całość ze stylem sukni ślubnej. Dlatego jeśli suknia jest w stylu boho, to biżuteria nie powinna odzwierciedlać innego stylu.

Zachowaj umiar

Biżuteria ślubna to nie tylko kolczyki i bransoletki, ale również naszyjniki, kolie oraz diademy. Jednak należy pamiętać, że nie powinno się przesadzać z ilością biżuterii. Jeśli suknia kremowa jest zdobiona świecącymi kryształkami, biżuteria powinna być bardziej matowa. Z kolei suknię nieco skromniejszą można podkreślić błyszczącą biżuterią. Warto mieć na uwadze, że nie zawsze jednoczesny wybór bransoletki, kolii, kolczyków i diademu to dobre rozwiązanie. Decydując się na takie rozwiązanie, biżuteria może przyćmić suknię i wygląd Panny Młodej.

Wróć

projekt i realizacja: BigCom