O NAS    KONTAKT
PL  |  EN

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Luty 25, 2021

Dobrze dobrane kolczyki wydłużą okrągłą twarz, a zbyt pociągłej nadadzą delikatniejszych rysów. Jeśli nie wiesz, jakie kolczyki dobrać do kształtu swojej twarzy, a także zastanawiasz się, czym charakteryzuje się twarz okrągła, trójkątna czy kwadratowa, przeczytaj nasz wpis!

Jakie kolczyki pasują do twarzy trójkątnej?

W twarzy trójkątnej czoło jest większe od dolnej partii twarzy, która zwęża się w kierunku brody. Dlatego głównym zadaniem biżuterii będzie odwrócenie uwagi od zbyt dużego czoła. Osobom o trójkątnych twarzach polecamy zatem duże kolczyki, które optycznie zamaskują wąską, dolną partię twarzy. Ważne, aby kolczyki rozszerzały się ku dołowi, chociaż równie dobrze wyglądać będą kolczyki okrągłe.

Jak dobrać kolczyki do kwadratowego kształtu twarzy?

Szerokie czoło i szerokie, mocno zarysowane szczęki to charakterystyczne cechy twarzy kwadratowej. Ostre rysy złagodzą kolczyki o zaokrąglonych kształtach, na przykład koła lub łezki. Szczególne ważny jest odpowiedni dobór kolczyków do kształtu twarzy podczas wybierania biżuterii ślubnej. W naszej ofercie znajdą Państwo bogatą ofertę kolczyków w różnych kształtach oraz kolorach. Do twarzy kwadratowej polecamy kolczyki z kryształkami Swarovskiego w kształcie łezki, w posrebrzanym uchwycie, zawieszone na zapięciach typu angielskiego. Produkt jest zabezpieczony filtrem UV w trakcie procesu galwanizacji. Nie zawiera niklu.

Które kolczyki najlepiej będą się prezentować w przypadku twarzy okrągłej?

Osobom o twarzach okrągłych zależy na tym, aby wysmuklić swoje rysy. Im polecamy kolczyki w pionowym kształcie, o długiej linii, która wysmukli linę twarzy. W naszej ofercie posiadamy eleganckie, długie kolczyki z Jablonexu, oprawiane w posrebrzany metal. Posiadają długość dziesięciu centymetrów. Są idealne dla alergików. Do rysów okrągłych pasują również kolczyki w kształcie rombów i kwadratów.

Wybór kolczyków przy twarzy owalnej

Stosunkowo najmniejszy problem z doborem kolczyków mają osoby o twarzy owalnej, ich rysy bowiem są bardzo delikatne. Twarze owalne mają doskonałe proporcje, dlatego pasują do nich kolczyki w niemal każdym kształcie, od okrągłych, przez długie, po kwadratowe. Ciekawym pomysłem dla nich będą na przykład kolczyki kulki z naszej oferty. Mają one średnicę 1,4 cm. Niezwykle eleganckie i oryginalne, wykonane z czeskiego, czerwonego jablonexowego szkła doskonale nadawać się będą do letnich oraz wiosennych stylizacji.

Wróć

projekt i realizacja: BigCom